Kurs

Kurs dla osób nie mających doświadczenia z elektroniką. Minimum niezbędnej teorii, którą z czasem można pogłębić we własnym zakresie, oraz przykłady które można wykonać w domu.

Wprowadzenie do elektroniki jest bardzo ważnym krokiem, który musi wykonać każdy, kto chce rozpocząć przygodę z elektroniką. Bez odpowiednich podstaw, nie ma możliwości zrozumienia zależności, które występują w układach elektronicznych. A zdobyta wiedza pozwoli na swobodniejsze poruszanie się po innych źródłach dotyczących elektroniki.

Bez baterii, akumulatorów, pojedynczych ogniw oraz ich całych pakietów, nie mielibyśmy możliwości korzystania (w sposób do którego nas przyzwyczaiły) urządzenia mobilne. Dlatego zaczniemy przekonajmy się skąd prąd w baterii.

Po opanowaniu niezbędnej wiedzy polecam przyjrzeć się bliżej najbardziej w tym momencie rozpowszechnionej technologii wykonania baterii, czyli ogniwom Litowym.

Urządzenia mobilne swoje zasilanie i sprawne funkcjonowanie nie tylko zawdzięczają ogniwom, ale również ładowarkom, dla których szybkie ładowanie jest ostatnio standardem, warto więc dowiedzieć się na czym polega.

Ale jak z tą pojemnością? Jak przeliczać Ah na Wh? Jak precyzyjnie wyliczyć jakiego akumulatora będziemy potrzebowali żeby oświetlenie ledowe działało przez cały tydzień? Pojemność w szczególe (wersja rozwojowa).