electric

Ebike - początek

Coraz więcej jest użytkowników rowerów elektrycznych i uważam, że jest to świetny kierunek rozwoju komunikacji miejskiej. Przede wszystkim jest to stosunkowo tani w utrzymaniu pojazd elektryczny, który użytkowany w sposób prawidłowy zadba o środowisko oraz naszą kondycję.

Skąd w baterii prąd?

Z całą pewnością znajdzie się grono osób, dla których działanie baterii nie jest oczywiste. Wiadomym jest, że wszelkiego rodzaju baterie, akumulatory, ogniwa, gromadzą energię dzięki określonym procesom chemicznym. Lecz co tak naprawdę się za tym kryje? Jakie procesy zachodzą w akumulatorze, że po naładowaniu jest w stanie utrzymać nagromadzoną energię przez długie lata? Jak duża energia kryje się w pakiecie ogniw litowo-jonowych, że jest on w stanie zasilić pojazd elektryczny ważący ponad 1.5 tony i pozwala na 300 km zasięgu?

80%

Czas urlopu spędzany na północy PL skłania do napisania krótko o kwestii, która wydaje się często pomijana. Mianowicie wybór urządzeń zasilających lub wspierających zasilanie naszych urządzeń.

Dobór mocy zasilaczy, ładowarek, UPS, przetwornic i innych urzadzeń zasilajacych zawsze powinien się kierować zasadą 80%.

Subskrybuj RSS - electric